DARUL İSLAM
Müminlerin buluştuğu sitemize
hoş geldiniz lütfen üye olunuz

Join the forum, it's quick and easy

DARUL İSLAM
Müminlerin buluştuğu sitemize
hoş geldiniz lütfen üye olunuz
DARUL İSLAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DARUL İSLAM

MÜMİNLERİN BULUŞTUĞU SİTE DARUL İSLAM -KAPI

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Rasûlullah"ı Sevmek, Yalnız O"nu Önder Kabul Edip O"nun İzinden Gitmekle Olur
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyPaz Mart 01, 2015 3:38 pm tarafından Admin

» Selamun Aleyküm
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyÇarş. Ocak 29, 2014 4:22 pm tarafından Hanifi_Bahadir

» *DAVET*
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyPtsi Tem. 15, 2013 4:35 pm tarafından Admin

» *kuran dinle indir*
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyPtsi Tem. 15, 2013 4:27 pm tarafından Admin

» Yeni geldim :)
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyPerş. Nis. 04, 2013 10:42 pm tarafından yunis

» Oğlum, Kalk Şu Bilgisayarın Başından!
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyC.tesi Şub. 02, 2013 1:46 pm tarafından ibni mesud

» https://darulislam.yetkin-forum.com/
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyCuma Ocak 25, 2013 9:02 am tarafından Admin

» çalışmak lazım
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptySalı Ocak 08, 2013 7:43 pm tarafından Admin

» ibni mesud kayış resim lerim
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyPerş. Nis. 05, 2012 7:55 pm tarafından Admin

En son konular
» Rasûlullah"ı Sevmek, Yalnız O"nu Önder Kabul Edip O"nun İzinden Gitmekle Olur
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyPaz Mart 01, 2015 3:38 pm tarafından Admin

» Selamun Aleyküm
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyÇarş. Ocak 29, 2014 4:22 pm tarafından Hanifi_Bahadir

» *DAVET*
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyPtsi Tem. 15, 2013 4:35 pm tarafından Admin

» *kuran dinle indir*
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyPtsi Tem. 15, 2013 4:27 pm tarafından Admin

» Yeni geldim :)
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyPerş. Nis. 04, 2013 10:42 pm tarafından yunis

» Oğlum, Kalk Şu Bilgisayarın Başından!
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyC.tesi Şub. 02, 2013 1:46 pm tarafından ibni mesud

» https://darulislam.yetkin-forum.com/
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyCuma Ocak 25, 2013 9:02 am tarafından Admin

» çalışmak lazım
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptySalı Ocak 08, 2013 7:43 pm tarafından Admin

» ibni mesud kayış resim lerim
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? EmptyPerş. Nis. 05, 2012 7:55 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
3D MEKANLAR
3D MEKANLAR
ONLİNE HAC REHBERİ
3D MEKANLAR
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

3D MEKANLAR

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı?

+2
fani
Evvâb
6 posters

Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? I_back_catd30%Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? I_back_catd 30% [ 3 ]
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? I_back_catd50%Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? I_back_catd 50% [ 5 ]
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? I_back_catd20%Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? I_back_catd 20% [ 2 ]
Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? I_back_catd0%Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? I_back_catd 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 10

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Empty Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? C.tesi Mayıs 15, 2010 8:55 pm

Misafir

Misafir

2Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Empty Geri: Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? C.tesi Mayıs 15, 2010 8:55 pm

Misafir

Misafir

Rabbim c.c. kimseyi nefsi (Kötü nefs si) ile bas basa birakmasin insALLAH
Amin

3Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Empty Geri: Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Paz Mayıs 16, 2010 11:37 am

Evvâb

Evvâb
Üye
Üye

İş bitirilince şeytan da diyecek ki: "Şüphesiz Allah size gerçek olanı söz verdi. Ben de size söz verdim ama yalancı çıktım. Zaten benim sizi zorlayacak bir gücüm yoktu. Ben sadece sizi çağırdım, siz de hemen bana geliverdiniz. O halde beni kınamayın, kendinizi kınayın. Artık ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Şüphesiz ben, daha önce sizin, beni Allah'a ortak koşmanızı kabul etmemiştim. Şüphesiz, zalimlere elem dolu bir azap vardır."

4Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Empty Geri: Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Paz Mayıs 16, 2010 4:21 pm

fani

fani
Süper Yönetici
Süper Yönetici

أَرَأَيْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَهَهُ هَوَاهُ أَفَأَنتَ تَكُونُ عَلَيْهِ وَكِي
25 Furkan/ 43.Kendi nefsinin arzusunu kendisine ilâh edineni gördün mü? Ona sen mi vekil olacaksın?

http://hicret.benimforum.biz/forum.htm

5Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Empty Geri: Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Ptsi Mayıs 17, 2010 5:33 am

Misafir

Misafir

Nefis insanın ölene kadar içinde, kaburgalarının arasındadır..
Onu hiç bırakmaz ve sürekli uğraşır..

Bir evliyâ der ki:

Nefsimden daha çetin bir düşman görmedim. Bazen benim lehimde gözüküp ayağımı kaydırmaya çalışıyor, bazen aleyhimde gözüküp kaydırmaya çalışıyor..

6Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Empty Geri: Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Ptsi Mayıs 17, 2010 12:36 pm

azra

Üye
Üye

Bir silahta tetikmi daha önemlidir mermimi der gibi.
İkiside birbiri olmadan işe yaramaz.
Şeytan gelene kadar Adem ve Havva nefis taşımıyormuydu.

Biri fısıldayıp tetiklemese öteki ateşlenirmi aceba.
Bende merak ettim iyimi ? Very Happy

7Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Empty Geri: Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Ptsi Mayıs 17, 2010 12:58 pm

khanbel

khanbel
Bilgin Üye
Bilgin Üye

nefsi, iblis gibi haricde bir şey görmemek lazım. nefis insanın kendisidir. öyleyse soru insanın kendisimi tehlikelidir, yoksa iblis mi şekline gelmektedir. bir de insan ve cinden şeytanlar var. insan, şeytan vs. hep tehlikeli olabilir, veya tehlikeli de olmayabilir. bu sürekli değişken bir şey.

tehlike yukarda dareynin de naklettiği ayette açıklanmış: "hevasını/arzusunu kendisine ilah edineni gördün mü?"

tehlikeli olan insanın yani nefsin arzularıdır. iblisde kendi arzularının peşine düştü kendisini mahvetti, insanoglu da böyledir. hevasının peşine düşer ve onu ilahlaştırır. iblis yasak meyveyi yedirtmeye sevkederek arzularını tatmin etti, havva arzusunun peşine düşüp meyveyi ilk yiyen oldu, adem de arzusunun peşine düşüp havvaya uydu.

http://khanbal.spaces.live.com

8Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Empty Geri: Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Salı Mayıs 18, 2010 3:40 pm

Admin

Admin
Süper Yönetici
Süper Yönetici

örnek
yusuf süresi53. (Bununla beraber) nefsimi temize çıkarmıyorum. Çünkü nefis aşırı şekilde kötülüğü emreder; Rabbim acıyıp korumuş başka. Şüphesiz Rabbim çok bağışlayan, pek esirgeyendir.

demekki peygamberler bile nevsin kötülüğün den çekiniyorlar

https://darulislam.yetkin-forum.com

9Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Empty Geri: Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Perş. Mayıs 20, 2010 1:22 am

khanbel

khanbel
Bilgin Üye
Bilgin Üye

ibnimesud demiş ki:örnek
yusuf süresi53. (Bununla beraber) nefsimi temize çıkarmıyorum. Çünkü nefis aşırı şekilde kötülüğü emreder; Rabbim acıyıp korumuş başka. Şüphesiz Rabbim çok bağışlayan, pek esirgeyendir.

demekki peygamberler bile nevsin kötülüğün den çekiniyorlar

çok nefis anlatmışşın. Very Happy

http://khanbal.spaces.live.com

Admin

Admin
Süper Yönetici
Süper Yönetici

ALLAH RAZI olsun Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? 152589

https://darulislam.yetkin-forum.com

11Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Empty Geri: Nefs mi daha tehlikelidir Şeytan mı? Perş. Eyl. 30, 2010 7:17 pm

Binti

Binti
Süper Yönetici
Süper Yönetici

Nefis insanın ölene kadar içinde, kaburgalarının arasındadır..
Onu hiç bırakmaz ve sürekli uğraşır..

Bir evliyâ der ki:

Nefsimden daha çetin bir düşman görmedim. Bazen benim lehimde gözüküp ayağımı kaydırmaya çalışıyor, bazen aleyhimde gözüküp kaydırmaya çalışıyor..
Neutral

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]