DARUL İSLAM
Müminlerin buluştuğu sitemize
hoş geldiniz lütfen üye olunuz

Join the forum, it's quick and easy

DARUL İSLAM
Müminlerin buluştuğu sitemize
hoş geldiniz lütfen üye olunuz
DARUL İSLAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DARUL İSLAM

MÜMİNLERİN BULUŞTUĞU SİTE DARUL İSLAM -KAPI

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Rasûlullah"ı Sevmek, Yalnız O"nu Önder Kabul Edip O"nun İzinden Gitmekle Olur
evet mi ?hayır mı ? EmptyPaz Mart 01, 2015 3:38 pm tarafından Admin

» Selamun Aleyküm
evet mi ?hayır mı ? EmptyÇarş. Ocak 29, 2014 4:22 pm tarafından Hanifi_Bahadir

» *DAVET*
evet mi ?hayır mı ? EmptyPtsi Tem. 15, 2013 4:35 pm tarafından Admin

» *kuran dinle indir*
evet mi ?hayır mı ? EmptyPtsi Tem. 15, 2013 4:27 pm tarafından Admin

» Yeni geldim :)
evet mi ?hayır mı ? EmptyPerş. Nis. 04, 2013 10:42 pm tarafından yunis

» Oğlum, Kalk Şu Bilgisayarın Başından!
evet mi ?hayır mı ? EmptyC.tesi Şub. 02, 2013 1:46 pm tarafından ibni mesud

» https://darulislam.yetkin-forum.com/
evet mi ?hayır mı ? EmptyCuma Ocak 25, 2013 9:02 am tarafından Admin

» çalışmak lazım
evet mi ?hayır mı ? EmptySalı Ocak 08, 2013 7:43 pm tarafından Admin

» ibni mesud kayış resim lerim
evet mi ?hayır mı ? EmptyPerş. Nis. 05, 2012 7:55 pm tarafından Admin

En son konular
» Rasûlullah"ı Sevmek, Yalnız O"nu Önder Kabul Edip O"nun İzinden Gitmekle Olur
evet mi ?hayır mı ? EmptyPaz Mart 01, 2015 3:38 pm tarafından Admin

» Selamun Aleyküm
evet mi ?hayır mı ? EmptyÇarş. Ocak 29, 2014 4:22 pm tarafından Hanifi_Bahadir

» *DAVET*
evet mi ?hayır mı ? EmptyPtsi Tem. 15, 2013 4:35 pm tarafından Admin

» *kuran dinle indir*
evet mi ?hayır mı ? EmptyPtsi Tem. 15, 2013 4:27 pm tarafından Admin

» Yeni geldim :)
evet mi ?hayır mı ? EmptyPerş. Nis. 04, 2013 10:42 pm tarafından yunis

» Oğlum, Kalk Şu Bilgisayarın Başından!
evet mi ?hayır mı ? EmptyC.tesi Şub. 02, 2013 1:46 pm tarafından ibni mesud

» https://darulislam.yetkin-forum.com/
evet mi ?hayır mı ? EmptyCuma Ocak 25, 2013 9:02 am tarafından Admin

» çalışmak lazım
evet mi ?hayır mı ? EmptySalı Ocak 08, 2013 7:43 pm tarafından Admin

» ibni mesud kayış resim lerim
evet mi ?hayır mı ? EmptyPerş. Nis. 05, 2012 7:55 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
3D MEKANLAR
3D MEKANLAR
ONLİNE HAC REHBERİ
3D MEKANLAR
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

3D MEKANLAR

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

evet mi ?hayır mı ?

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1evet mi ?hayır mı ? Empty evet mi ?hayır mı ? Ptsi Ağus. 16, 2010 7:20 am

Misafir

Misafir

]evet mi ?hayır mı ? 97881543

2evet mi ?hayır mı ? Empty Geri: evet mi ?hayır mı ? Ptsi Ağus. 16, 2010 7:30 pm

yunis

Üye
Üye

selam ... abi benim pastadaki dilimi es geçmişsin !!!

ya pikniğe gidenler !!! ne evet nede hayır... pastada benide göster !!!

3evet mi ?hayır mı ? Empty Geri: evet mi ?hayır mı ? Ptsi Ağus. 16, 2010 7:54 pm

khanbel

khanbel
Bilgin Üye
Bilgin Üye

o daireyi painntte çizmek çok zordur.

http://khanbal.spaces.live.com

4evet mi ?hayır mı ? Empty Geri: evet mi ?hayır mı ? Çarş. Ağus. 18, 2010 5:47 am

Misafir

Misafir

yunis kardeşim bu pastada yerimiz olmaya bilir ama bunu MAŞAolarak kullanıp büyük bir pislikten ülkemizi kurtarabiliriz ERGENEKON, YANDEVLET, CUNTA, HUKUKSUZLUK, KORSAN DEVLETADAMLARI ,KORSAN DOKTORLAR ,KÖPEKA,PPK,Bu yüden demeklazımEVETdemek lazım diye düşünüyorum Very Happy

5evet mi ?hayır mı ? Empty Geri: evet mi ?hayır mı ? Çarş. Ağus. 18, 2010 9:33 pm

yunis

Üye
Üye

selam ibni mesud abi sizin fikriniz sizin açınızdan bakıldığında güzel. lakin ben ise bu ve benzeri referandum kötünün iyisi ehven-i şer gibi tabirleri iki tarafı keskin kılıç yani zülfikara benzetiyorum. bi taraftan ergenekonu,pkk yı kesiyorum derken kesemediği halde nerde ne kadar müdakkik müslüman var onları içeri tıkmadan geri kalmıyor. malesef son bir kaç senedir bulunduğum ilçede ve tanıdığım bazı arkadaşlar farklı cemaatlerden olmasına rağmen hepsine aynı etiketi yapıştırıp en az 6 ay yatırıp dışarı çıkartıyorlar ve hiç bir suç dahi bulamadan. halen içeride 7 aydır yatan ve mahkemeye dahi çıkarılmayan ve hatta tirajı komik ifadelerle dolu safsatalardan ibaret iddianemleride okuyunca bu zülfikarın kimleri kesmeye gayret ettiğini daha ziyade görüyorum. son yıllarda mapuslardaki pkk ve kominist örgütlere mensubların sayısını müslümanların geçtiğinide görmek beni daha da düşündürüyor. yani lehimize gözükenler acaba aleyhimize mi !!!
hadi bunlar bir kenara !!!
benim bir müessesede % 5 lik faizi %3 düşürülsün diye destek olma gibi bir lüxüm yok. ben istiyorum ki % 0 (sıfır) yani hiç faiz olmasın. yani büyük tağutu gönderelim yerine ondan daha küçük bi tağut getirelim fikri ise !!! ... İşte benim asıl düşündüğüm mesele bu !!! ben Şeriat-ı Muhammediye evet diyorum gerisine destek olmuyorum. ne evet diyorum nede hayır !!!

mevlam akıbetimizi hayretsin. müslümanları zulumden,zilletten ırak etsin. Bizlere izzet ve basiret nasip etsin amin.

6evet mi ?hayır mı ? Empty Geri: evet mi ?hayır mı ? Perş. Ağus. 19, 2010 3:12 pm

Misafir

Misafir

pe aro2 hımm peki kardeşim yunis senin ve benim EVETdemen üste senin saydıklarına zarar verirmi?vermezmi? eğer EVETdemen onlara zararveriyorsa o acı dan bakmanı istiyorum HAYIRdemezsen yani hiç oy kullanmasan onlara fayda veriyormu birde bu acıdan bak yoksa ikitarafı keskin kılıcı nasıl körleyeceğiz ötekilerin geceleri yatağından alıp götürdükleri müslüman geri gelmedihepsini şehit eden namussuzlara nasıl zarar vereceksin ancak oy silahını kullanarak bu mesajım sade sen kardeşime değil bütün kardeşlerime 4v4 lütfen iyi düşünelim birde kardeşim dinden cıkma korkusu günaha girme korkusu taşıyorsan böyle bir durumda ALLAH Resulu hiristiyalarla mecusilerin arasında gecen bir meselede kitap ehline oy vermiştir hatırlarsanız tabiki genede sen bilirsin selamunaleyküm

7evet mi ?hayır mı ? Empty Geri: evet mi ?hayır mı ? Cuma Ağus. 20, 2010 11:00 am

yunis

Üye
Üye

selam ibni mesud hocam. meramımı ifade edemedim sanırım lakin bu gün ahmet kalkan hocanın bir yazısını gördüm ve üç aşağı beş yukarı anlatmak istediklerimi iyi ifade etmiş. inşallah sabır ile okuyun ki beni anlayasınız !!!

http://www.iktibasdergisi.com/news_detail.php?id=989

8evet mi ?hayır mı ? Empty Geri: evet mi ?hayır mı ? C.tesi Ağus. 21, 2010 12:42 pm

Misafir

Misafir

]http://www.iktibasdergisi.com/news_detail.php?id=989 ben bu yazılan mekalenin doğrıluğuna iman edr altınada imzamı atarım hocamızdan aro2 mesleye bu acıdan bakmamak olduğunu düşünüyorum OY KULLANMAYANLAR KULLANMADIKLARINI ZANNEDİYOR MAALESEF KULLANIYORLAR AMA FARKINDA DEĞİLLERve kullanmayanlar hayır cıdan DAHAHAYIRCI OLUYORmaalesef ayni kürenin içinde ha yurt dışından özel gelenler hocamızın yazmış olduğu yoruma girebilir çünkü onların yerinde olsam ben oy kullanmam türkiyede yaşayıpta oy kullanmayan herkez HAYIR DEMİŞTİRister oy kullansın ister kullanmasın mesele budur küfre nasıl zararverirsek zararveren her aracı kullanmak lazımve buacıdan bakmak gerekirtabiki bu durumdada kimse kimseyi kınayamaz ve zorlayamazkardeşim hocamız güzel dile getirmiş bir de geceleyin yatağından alınıp öldürülen MÜSLÜMANLARIN evet oyu ile intikamının alınacağını unutmamak lazım selamunaleyküm herkez hürdür AMELLER NİYETLERE GÖREDİR[

9evet mi ?hayır mı ? Empty Geri: evet mi ?hayır mı ? Paz Ağus. 22, 2010 12:21 am

yunis

Üye
Üye

selam muhterem kardeşim ; şimdi son dönemin alimlerinden Bediüzzaman h.z lerinin aşağıda naklettiğim sözlerini aktarayım...

“Evet,İstanbul siyaseti İspanyol hastalığı gibi bir hastalıktır. Fikri hezeyanlaştırır. Avrupa üflüyor biz burada oynuyoruz. O telkin eder,biz kendimizden zannederek telkinin eserini icra ederiz. Menba’ madem Avrupadadır o halde gelen ya olumlu ya da olumsuzdur.. Bütün harekatı, bizzat hariç hesabına geçer. Çünkü iradesi hükümsüzdür. Hulus-i niyeti fayda vermez.” Boşa giden emeklere yazıklanarak söze devam edelim.Edelim ki körleştirilen insan hakkın estiği yönleri belleyebilsin."

Yani bizlerin önüne konulan avrupanın dayatması evet - hayır , kominizm - demokrasi v.b. ideoloji veya tercihler sunuluyor !! biz müslümanlar ancak Ahkam-ı ilahiye tarafız değil mi? peki ahkam-ı ilahi bize sunuluyormu ? hayır !!! Sunulmuyorsa biz bu sunulan hangi beşeri sistem olursa olsun merduddur ... değil mi ? hem kaldı ki halis niyetle dahi işin içinden çıkılamayacağı da aşağıdaki veciz söz ile idrak edilse gerek.

"İslam akidesinde, gaye , hedefe giden bütün yolları meşru kılmaz."

her ne kadar niyetler halis olsada, amel şeriate uymuyorsa kıymeti harbiyesi olmaz. herneyse senin fikrin sana benimki bana Smile kurtuluşumuz ancak Kur'an ve Sünnet merkezli olucak. ne oy ne referandum nede demokrasi v.b beşeri dayatma vs.le değil. birde islam kardeşliği ve ittihadı islam bizleri kenetleyecek mühim unsurlardır. milleti parti, fırka, cemaat, dernek, ülke v.b şekillerle bölmek ancak zalimlere hizmettir. hulasa partiler yerin dibine batsın Smile yaşasın islam kardeşliği, yaşasın ittihadı islam, yaşasın islam inkılabı, yaşasın şeriatı muhammediye a.s yaşasın hak yol tek yol islam ... Smile selam ve dua ile.

En son yunis tarafından Paz Ağus. 22, 2010 11:45 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

10evet mi ?hayır mı ? Empty Geri: evet mi ?hayır mı ? Paz Ağus. 22, 2010 9:39 am

Misafir

Misafir

aro2 peki yunis kardeşim ALLAH C.C. hepimize yardım etsin Smile

11evet mi ?hayır mı ? Empty Geri: evet mi ?hayır mı ? Ptsi Ağus. 30, 2010 12:40 pm

khanbel

khanbel
Bilgin Üye
Bilgin Üye

evet - red ikilemsesinden sonra biz dağılmayalım da.

http://khanbal.spaces.live.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]